O mnie i o blogu

Witam wszystkich na Blogu Fasolki 🙂

Mam na imię Ola. Jestem studentką biotechnologii na Politechnice Łódzkiej od kilku lat. Przed pójściem na studia świat kosmetyków był dla mnie nieciekawy i nudny, w końcu liczy się to co w środku, prawda? Ale potem zrozumiałam, że skóra jest jednym z organów ciała i należy o nią dbać tak samo, jak o wszystkie inne. Skoro nie kupiłabym sera z chlorkiem wapnia, to może powinnam postępować podobnie w przypadku kosmetyków?

Zaczęłam czytać składy moich kremów, balsamów i maseczek do włosów…i niemal wszystko wylądowało w koszu 🙂 gdy ochłonęłam z przerażenia, zaczęłam dokształcać się w tej dziedzinie i douczać. Znajomość biochemii zdecydowanie pomogła i teraz przeczytanie składu kosmetyku pielęgnacyjnego w drogerii jest dla mnie warunkiem koniecznym do jego zakupu. Podobnie podchodzę do zakupów spożywczych.

Chciałabym podzielić się z Wami swoją wiedzą, ciekawostkami nt. składników, które znajdujemy w kosmetykach czy jedzeniu oraz swoimi opiniami. Znajdziecie tutaj zarówno recenzje kosmetyków, jak i przepisy na zdrowe jedzenie (będą przepisy bezglutenowe, wege, bardziej tradycyjne – dla każdego coś miłego). No i oczywiście, dużo, dużo wiedzy na temat tego, co nakładamy codziennie na talerz i na skórę.

Odkąd stałam się panią własnego domu, zdecydowałam się świadomie prowadzić gospodarstwo i zastosować zasadę zero waste. Uczę się powoli, ale tym co już umiem również chcę się z wami podzielić – czyli znajdą się tu również moje triki odnośnie ekologicznego prowadzenia domu.

Zapraszam was do czytania nowych postów, które pojawiają się raz do dwóch w tygodniu, a także do odwiedzenia mnie na Instragramie 🙂

Sugestie i pytania można zostawiać w komentarzach lub wysłać do mnie na adres mailowy olka_fasolka@yahoo.com. Jestem otwarta na wszelkie propozycje 🙂

Zapraszam wszystkich do czytania postów i życzę miłej lektury!